Anunț funerar – Trecerea în neființă a Doamnei Prof. Maria Bârlădeanu
ANUNȚ FUNERAR
Cu deosebită durere în suflet, anunțăm trecerea în neființă a Doamnei Profesoare Maria Bârlădeanu, la data de 25 mai 2022. Un model profesional și familial, aceasta a reprezentat un stâlp al științei biologiei nemțene și românești, o soție, mamă și bunică de excepție și, în definitiv, o doamnă. Precizăm că va fi depusă la capela bisericii Sfântul Gheorghe din Piatra-Neamț începând cu 26 mai, orele 15, iar slujba de înmormântare va avea loc vineri, 27 mai, la 10:30 dimineața, tot la biserica Sfântul Gheorghe. Dumnezeu să o odihnească în pace.
Familia
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)