Femeie salvată de pompieri și transportată de urgență la spitalul din Piatra-Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/02/smurd-ambulanta.jpg)
Prin apel la 112, la ora 11:18, pompierii au fost înștiințați despre faptul că într-un apartament din municipiul Piatra-Neamț, se află o persoană căzută.
La locul solicitării s-au deplasat pompierii pietreni cu o autospecială complexă pentru intervenție și o ambulanță SMURD.
Cu ajutorul echipamentelor specifice pompierii au intrat printr-o fereastră în apartamentul situat la primul etaj într-un bloc de locuințe de pe strada Ardeluța.În interiorul unei camere din apartament, pompierii au găsit o femeie căzută, conștientă și cooperantă. Femeia, în vârstă de 67 de ani, a primit îngrijiri medicale de la membrii echipajului SMURD, ulterior, fiind transportată la UPU Piatra-Neamț.
a transmis ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)