Apogeul disperării: a considerat că viața nu mai are sens și a recurs la un gest extrem. O femeie din Neamț a ajuns la spitalul din Iași
Potrivit unui comunicat transmis de reprezentanții Serviciului de Ambulanță Județean Neamț, o femeie din Tupilați a ajuns de urgență la spitalul din Iași după ce a încercat să-și pună capăt zilelor prin autoincendiere.
Victima are 33 de ani și a suferit arsuri de gr. II-III pe aproximativ 33% din suprafața corpului:
pacienta a fost preluată de echipajul TIM şi transportată la UPU a Sp. Judeţean de Urgenţă P. Neamţ; din UPU pacienta a fost preluată de un echipaj cu asistent medical în vederea efectuării transferului interclinic la Iaşi, a transmis SAJ Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)