Slujba de Înviere 2022 – Biserica Domnească „Nașterea Sf. Ioan Botezătorul” Piatra-Neamț (VIDEO)
Platoul de la Curtea Domnească a fost neîncăpător în Noaptea de Înviere. După doi ani de restricții, mulțimea de credincioși s-a putut bucura în liniște și în număr mare de slujba Învierii și de Lumina Sfântă.
Mai jos puteți urmări o filmare realizată de Constantin F. în timpul evenimentului religios de azi-noapte. Potrivit acestuia, peste 2.000 de oameni s-au adunat la slujba de Înviere la Biserica Domnească „Nașterea Sf. Ioan Botezătorul”, străjuită de Turnul lui Ștefan cel Mare de pe platoul Curții Domnești din Piatra-Neamț.
Hristos a Înviat!
Video: Costitravel
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)