A fost sistată alimentarea cu gaze pe mai multe străzi din Piatra Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/04/gaze.jpg)
Societatea Delgaz Grid a fost nevoită sa sisteze alimentarea cu gaze naturale pentru consumatorii din municipiul Piatra Neamț pe străzile: Izvoare, Transilvaniei, Terasei, Zefirului, Aurel Baiesu, Banatului, Cracau, Dunarii, Prieteniei, Aliantei, în data de 16 aprilie începând cu ora 11:00, ca urmare a unui incident survenit la rețeaua de distribuție gaze naturale.
Echipele companiei lucrează în vederea remedierii situației, reluarea treptată a alimentării cu gaze naturale fiind estimată a se realiza pe parcursul zilei de 16 aprilie, începând cu ora 16:00, în funcție de prezența la domiciliu a consumatorilor afectați, măsura fiind necesară pentru efectuarea operațiunilor în condiții de siguranță.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)