NEAMȚ: A luat foc o punte pietonală (FOTO)
În această dimineață, în jurul orei 06:55, pompierii au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o punte pietonală peste râul Ozana în orașul Târgu Neamț.
Pompierii târgnemțeni au intervenit cu o autospecială de stingere pentru localizarea și lichidarea incendiului. Au ars 7 ml din punte și aproximativ 100 kg de deșeuri menajere.
Cauza probabilă de producere a incendiului a fost focul deschis în spații deschise, a transmis ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)