NEAMȚ: Accident cu victimă în această seară. Neatenția poate avea consecințe grave
Astăzi, 3 aprilie, în jurul orei 18.20, polițiștii rutieri din cadrul Poliției orașului Bicaz au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe Drumul Județean 155 F.
Din primele cercetări a reieșit că, în timp ce un tânăr, de 20 de ani, din Borca, conducea un autoturism pe Drumul Județean 155 F, în localitatea Ceahlău, a surprins și accidentat un bărbat, de 41 de ani, din aceeași localitate, care s-ar fi angajat în traversarea străzii printr-un loc nepermis și fără să se asigure.
În urma evenimentului rutier, a rezultat rănirea bărbatului în cauză.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ. Din cauza leziunilor suferite, pietonul nu a putut fi testat alcoolscopic.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care a avut loc evenimentul rutier.
ap Pușcașu Georgiana – IPJ Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)