Accident în Piatra-Neamț. Minor rănit pe trecerea pentru pietoni
Astăzi, 30 martie, în jurul orei 12.30, polițiștii Biroului Rutier din cadrul Poliției municipiului Piatra-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe o stradă din Piatra-Neamț.
Din primele cercetări efectuate a reieșit că în timp ce un bărbat, de 37 de ani, din județul Bacău, conducea un autoturism pe Bulevardul General Nicolae Dăscălescu, din direcția Bacău – Piatra Neamț, a surprins și accidentat un minor, de 16 ani, din Piatra-Neamț, care era angajat în traversarea străzii, pe trecerea pentru pietoni.
În urma evenimentului rutier, a rezultat rănirea pietonului.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
În cauză, polițiștii continuă cercetările, sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care a avut loc evenimentul rutier.
a transmis Ap. Pușcașu Georgiana – IPJ Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)