Accident în Neamț, pe E85 (FOTO)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/03/neamt.jpg)
La ora 15:55 (n.red: ieri, 17 martie) prin apel la 112, pompierii au fost înștiințați despre producerea unui accident rutier pe E 85 în municipiul Roman (ieșirea spre Iași, zona căii ferate).
ISU Neamț
La locul producerii evenimentului s-au deplasat pompierii romașcani cu o autospecială de stingere cu modul pentru descarcerare și o ambulanță SMURD.
Accidentul rutier s-a produs între două autoturisme în care se aflau trei persoane.
Nici o persoană nu a necesitat îngrijiri medicale.
Pompierii au acționat pentru îndepărtarea autoturismelor de pe partea carosabilă și pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)