Hoț la o vârstă fragedă – În loc să se bucure de libertate, va sta după gratii (NEAMȚ)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/07/arest-1.jpg)
La data de 23 februarie a.c., în jurul orei 15.30, polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției municipiului Roman au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei închisorii emis pe numele unui tânăr, de 21 de ani, din Roman.
Acesta era condamnat de Judecătoria Roman la o pedeapsă privativă de libertate de 2 ani și 11 luni de închisoare pentru săvârșirea infracțiunii de furt calificat.
În fapt, în cursul lunii noiembrie 2018, acesta a pătruns în locuința persoanei vătămate din Roman, de unde a sustras mai multe produse electronice. De asemenea, în cursul lunii noiembrie 2018, a revenit la același imobil, de unde a sustras bijuterii din aur și alte bunuri.
Cel în cauză a fost condus la Penitenciarul Bacău, în vederea executării pedepsei.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)