Impact fatal: O clipă de neatenție l-a costat viața – A murit la spital (ULTIMA ORĂ)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/01/mort-3.jpg)
Ieri, în jurul orei 16:30, pe Drumul Național 15G, în localitatea Bălțătești, a avut loc un accident în urma căruia un bărbat în vârstă de 55 de ani a fost rănit grav. Potrivit reprezentanților IPJ Neamț, victima ar fi traversat printr-un loc nepermis, fără să se asigure, moment în care a fost surprins și accidentat de o șoferiță în vârstă de 46 de ani, din Agapia.
În urma accidentului, victima a fost transportată la spital, însă leziunile suferite i-au adus moartea. Decesul bărbatului a fost declarat cu puțin timp în urmă, iar acest lucru, potrivit purtătorului de cuvânt al IPJ Neamț, a condus la schimbarea încadrării juridice a dosarului penal deschis în acest caz.
Sincere condoleanțe familiei îndurerate!
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)