Zmeu tras pe dreapta înainte de a provoca o tragedie (NEAMȚ)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/02/ipj-1-1024x587.jpg)
La data de 16 februarie a.c., în jurul orei 20.00, polițiștii rutieri din cadrul Poliției orașului Târgu-Neamț au depistat în trafic, pe strada Ștefan cel Mare, din Târgu-Neamț, un autoturism, condus de un bărbat de 32 de ani, din Poiana Teiului, care circula cu o viteză de 94 km/h, pe un sector de drum cu limita de 50 de km/h.
Verificările efectuate de polițiști au relevat faptul că bărbatul în cauză are suspendat dreptul de a conduce autovehicule.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul comiterii infracțiunii de conducerea unui vehicul fără permis de conducere.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)