N-a atras deloc atenția… Cu 99 km/h în localitate, fără plăcuțe de înmatriculare
La data de 15 februarie, în jurul orei 23.00, polițiștii Biroului Rutier din cadrul Poliției municipiului Roman au depistat în trafic, pe DN2-E85, în localitatea Horia, un autoturism, condus de un bărbat de 33 de ani, din județul Botoșani, care circula cu o viteză de 99 km/h, pe un sector de drum cu limita de 50 de km/h.
De asemenea, polițiștii rutieri au constatat faptul că autoturismul în cauză nu avea montate plăcuțele cu numărul de înmatriculare, acestea fiindu-i retrase, în cursul aceleiași zile, pentru abateri la regimul rutier.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducerea unui vehicul neînmatriculat.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)