Accident pe un bulevard din Piatra Neamț: Minor lovit chiar pe trecerea pentru pietoni
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/12/acci.jpg)
Astăzi, 14 februarie, în jurul orei 10.20, polițiștii Biroului Rutier din cadrul Poliției municipiului Piatra Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe o stradă din Piatra Neamț.
„Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit că, în timp ce un bărbat, în vârstă de 61 de ani, din Piatra Neamț, conducea un autoturism pe Bulevardul Decebal, a surprins și accidentat o minoră, în vârstă de 16 de ani, din Alexandru cel Bun, care era angajată în traversarea străzii, pe trecerea pentru pietoni.
În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea pietonului.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
În cauză, polițiștii continuă cercetările, sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care a avut loc evenimentul rutier.”, transmite IPJ Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)