FOTO: Incendiu într-o gospodărie din Neamț, din cauza unui scurtcircuit electric
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/02/isu3-768x1024.jpeg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/02/isu2-768x1024.jpeg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/02/isu-1-768x1024.jpeg)
Ieri, în jurul orei 14:42, prin apel la 112, pompierii au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o casă situată pe strada Vultur din orașul Târgu Neamț.
„Incendiul se manifesta cu flacără deschisă la acoperișul unei locuințe și la două anexe gospodărești, cu posibilitatea propagării la o altă casă (P+M) din aceeași curte aflată la o distanță de aproximativ 2 m.
Pentru localizarea și lichidarea incendiului au intervenit pompierii din cadrul Detașamentului Târgu Neamț cu două autospeciale de stingere și o ambulanță SMURD.
Au ars: acoperișul locuinței pe o suprafață de aproximativ 70 mp, anexele gospodărești cu o suprafață de aproximativ 40 mp, plante furajere depozitate în podul unei anexe.
Scurtcircuitul electric a fost cauza probabilă de producere a incendiului.
Nu au fost victime.”, transmite ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)