Justiția din România i-a dat 2 ani cu suspendare după ce a omorât un om
După ce în anul 2015 a omorât un om cu mașina, Dan Manoliu, politician din Neamț, a primit o pedeapsă de 2 ani cu suspendare.
Vina accidentului a aparținut în totalitate politicianului nemțean, cercetările și procesul au durat incredibil de mult, iar pedeapsa venită azi a fost mai blândă decât pentru un hoț care a furat o bicicletă.
Cum să primești 2 ani cu suspendare când omori pe cineva care nu a greșit cu nimic e un lucru greu de înțeles. Cert este că, uneori, în România, justiția nu are nicio legătură cu dreptatea.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Paipolitcienii au bani la greu(nu munciti!?,ci prin furturi si hotii) iar cu bani cumpara orice pe pamant dar nu si viata!
Asta-i pedeapsă de politician. E prea ușoară. Ce e drept, nu sunt pedepse f mari la accidente cu omor din culpă. Dar în cazul asta, parca e prea de tot.