Un nou aparat de radiologie va funcționa de luni în Policlinica Piatra-Neamț (IMAGINI)
Începând de luni 7 februarie, noul aparat de Radiologie va fi pus în funcțiune în Policlinica Piatra-Neamț, la etajul 1 corp A. Echipamentul va fi folosit pentru investigații imagistice de înaltă calitate și va deservi Centrul de Evaluare a pacienților cu Covid-19 pozitiv.
„Este un aparat modern, cu nivel scăzut de radiații pentru utilizatori și beneficiari. Achiziționat din fonduri de la Ministerul Sănătății (…), este pregătit să funcționeze” au transmis reprezentanții Policlinicii.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/02/1-5.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/02/2-5-768x1024.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/02/3-4-768x1024.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/02/4-5-768x1024.jpg)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)