Consilierii PNL și USR au votat să nu se schimbe conducta care aduce apa în Piatra-Neamț
Conducta principală care aduce apa în Piatra-Neamț este depășită ca termen de viață și se tot sparge lăsând tot orașul fără apă.
Din păcate, Consiliul Județean Neamț prin compania ApaServ a alocat bani acum câțiva ani pentru a schimba această conductă doar că, din cauza unor șmecherii făcute de primăria Piatra-Neamț, nu s-a putut efectua lucrarea. Primăria a refuzat să dea autorizație de construcție celor de la ApaServ. Banii, aproximativ 2 milioane de euro, nu s-au putut cheltui și au fost dați înapoi la Uniunea Europeană.
Într-un dispreț total față de pietreni, azi, consilierii locali de dreapta au refuzat alocarea banilor propusă de consilierii social democrați pentru a se schimba țeava și a repara greșeala primăriei.
Așadar, inevitabil, țeava principală care alimentează cu apă municipiul Piatra-Neamț se va sparge în continuare pentru că e extrem de veche și pietrenii vor rămâne fără apă la fiecare avarie pe acest tronson.
Singura motivație absolut penibilă a primarului Carabelea a fost că își face Arsene birou nou la CJN și să dea Arsene banii. Efectiv nu au avut nici un argument pentru care s-au opus decât veșnica lozincă cu ”PSD e de vină” Este incredibilă obrăznicia primarului din orașul unde se fac stații de autobuz de 60.000 euro și trotuare peste căi ferate de 50.000 euro.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Felicitari acestor mari barbati politici din PNL, USR, etc…
Uite-asa, pas cu pas, acest partid va sucomba in Piatra Neamt incat nu vor mai acea acces la putere cateva cincinale bune….
Primarul Carabelea este o adevarata ancora pt acest partid …. Il trage definitiv la fund !
Pacat pt ei, au avut o buna oportunitate la nive national dar intr-un an si un pic si-au batut joc de ea intr-un mod in care nici PSD nu ar fi reusit !
PNL și USR devin atât de mici încât nu ar mai trebui să conteze.
Ce este mai rău din fostul PDL + securiști (sau fii de securiști), ăștia sunt !
Ce mai caută ăștia in politică?
curtea de conturi ce spune???
DNA-ul ce spune?????
Consilierii locali ce fac, au legile, au hotarari de consiliu local