Bărbat transportat în stare gravă la spital, după ce a fost înjunghiat (NEAMȚ)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/08/cutit-1024x512.png)
Un bărbat în vârstă de aproximativ 49 de ani a ajuns în stare gravă la spital după ce a fost victima unei agresiuni. Totul s-a petrecut sâmbătă noaptea, în jurul orei 2:30, când în urma unui conflict îzbucnit pe raza localității Poienari, acesta s-a ales cu o plagă înjunghiată (cu eviscerații). Membrii echipajului Serviciului Județean de Ambulanță au preluat victima și au transportat-o la Spitalul Municipal Roman.
Vom reveni cu un comunicat oficial din partea IPJ Neamț cu privire la acest eveniment.
UPDATE:
„30.01.2022, ora 02:26, Poienari, agresiune cu o victimă sex masculin, 49 ani, diagnostic: plagă înjunghiată cu evisceraţii; victima a fost preluată de un echipaj cu asistent medical şi transportată la CPU a Sp. Municipal Roman.”, transmit reprezentanții SAJ Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)