Incidență record a infectărilor în municipiul Piatra-Neamț
Autoritățile au transmis astăzi, 28 ianuarie, documentul actualizat privind numărul de cazuri confirmate pozitiv cu coronavirus în localitățile județului Neamț. Municipiul Piatra-Neamț are o incidență record de 15,62 la mie, iar județul Neamț, în ansamblu, are o incidență de 8.29 la mie. Aproximativ 3 sferturi dintre localitățile din județ sunt în scenariul roșu.
Informații detaliate în documentul atașat mai jos:
incidenta-L-29.01.2022![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)