ACUM/FOTO: Accident rutier cu victimă în Piatra Neamț
Un accident rutier s-a produs cu puțin timp în urmă în zona Gării din Municipiul Piatra Neamț. Potrivit martorilor, o persoană a fost lovită de un autoturism, chiar pe trecerea pentru pietoni.
Victima a fost preluată de echipajul SMURD sosit la fața locului și urmează a fi transportată la spital pentru a primi îngrijiri medicale.
Vom reveni în scurt timp cu un comunicat oficial din partea IPJ Neamț.
OFICIAL IPJ NEAMȚ:
Astăzi, în jurul orei 10.00, polițiștii Biroului Rutier Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe bulevardul 9 Mai, din municipiul Piatra Neamț.
Din primele cercetări a reieșit că, un conducător auto, de 71 de ani, din Borlești, a surprins și accidentat o femeie, în vârstă de 42 ani, din Piatra Neamț, care era angajată în traversarea străzii, pe trecerea pentru pietoni.
În urma evenimentului rutier, a rezultat rănirea pietonului.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care a avut loc evenimentul rutier.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)