Polițiștii locali din Târgu Jiu „au trezit” un nemțean beat cu o amendă consistentă
Poliția Locală Târgu Jiu transmite că un bărbat de 43 ani, din localitatea Târgu Neamț, a fost sancționat contravențional cu amendă în valoare de 700 lei, în conformitate cu prevederile Legii nr. 61 din 1991 Republicată.
Potrivit informării polițiștilor locali, transmisă astăzi, 19 ianuarie, acesta a fost amendat pentru satisfacerea nevoilor fiziologice pe domeniul public al municipiului Târgu Jiu (județul Gorj), din zona Victoria pietonal, precum și pentru consumul de băuturi alcoolice în locuri nepermise.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)