Un alt local din Piatra-Neamț a fost închis de polițiști pentru o lună
La data de 14 ianuarie, polițiștii Biroului de Ordine Publică din cadrul Poliției municipiului Piatra-Neamț s-au sesizat din oficiu cu privire la faptul că operatorul unei societăți comerciale din Piatra-Neamț a desfășurat activități în cadrul unității economice, fiind încălcate astfel prevederile Legii 55/2020.
Potrivit surselor noastre, este vorba despre o berărie din cartierul Mărăței.
Având în vedere aceste aspecte, societatea comercială a fost sancționată contravențional conform Legii 55/2020 privind unele măsuri pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de Covid-19. Totodată, ca măsura complementară, polițiștii au dispus închiderea pentru 30 de zile, începând cu 14 ianuarie 2022, a punctului de lucru unde operatorul economic își desfășura activitatea,
a transmis IPJ Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)