ACUM: Accident în Piatra-Neamț
Potrivit ISU Neamț, la această oră, 17.00, se deplasează echipaje de pompieri pentru asigurarea măsurilor PSI în urma unui accident produs în municipiul Piatra-Neamț.
Accidentul s-a produs în cartierul Sarata, iar în acest moment se circulă cu dificultate, dinspre Bicaz.
O mașină s-a răsturnat. La fața locului sunt și echipaje medicale și de poliție.
Ca urmare a unui apel la 112 un echipaj de pompieri pompieri din cadrul Detașamentului Piatra-Neamț (cu o autospecială de stingere) a intervenit pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor la un accident rutier produs pe strada Petru Movilă din municipiul Piatra-Neamț, unde un autoturism (în care se afla doar conducătorul auto) s-a răsturnat.
Conducătorul auto, un bărbat de 32 de ani, s-a autoevacuat până la sosirea forțelor de intervenție. Acesta a primit îngrijiri medicale la locul evenimentului de la un echipaj de la SAJ, dar a refuzat transportul la spital.
ISU Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/01/accident-sarata-979x1024.jpeg)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)