Bărbat cu probleme locomotorii, găsit căzut într-o cameră, salvat la timp de pompieri
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/08/pompieri-1-1.jpg)
Prin apel la 112, în jurul orei 08:36, pompierii au fost solicitați să intervină pentru deblocarea unei uși de la o casă situată pe strada 1 Decembrie 1918, în municipiul Piatra Neamț.
La locul solicitării s-au deplasat un echipaj de pompieri cu o autospecială de stingere cu modul pentru descarcerare și un echipaj cu ambulanță de la SAJ.
Cu ajutorul scării culisabile, pompierii au intrat în locuință, printr-o fereastră, unde au găsit un bărbat de 64 de ani (cu afecțiuni locomotorii) căzut într-o cameră. Acesta a fost preluat de echipajul de la SAJ și transportat la UPU Piatra Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)