Casă în flăcări, de la o lumânare. O bătrână a suferit un atac de panică (FOTO)
Astăzi, 4 ianuarie, în jurul orei 12:40, prin apel la 112, pompierii au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o locuință din comuna Crăcăoani.
La locul solicitării s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului Târgu Neamț cu trei autospeciale de stingere și o ambulanță SMURD.
ISU Neamț
La sosirea forțelor de intervenție, incendiul se manifesta generalizat la acoperiș și în interiorul unei locuințe cu posibilitatea propagării la o altă locuință (lipită de locuința în flăcări) și la anexele gospodărești.
Pompierii au acționat pentru localizarea și lichidarea incendiului, reușind să salveze cealaltă locuință și anexele gospodărești.
O femeie, în vârstă de aproximativ 82 de ani, a suferit un atac de panică. Aceasta a fost asistată de către echipajul SMURD la locul evenimentului, refuzând transportul la spital.
Incendiul s-a produs, cel mai probabil, de la o lumânare lăsată nesupravegheată (foc deschis în spații închise).
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)