Pieton în stare gravă, lovit de o mașină pe E85, Neamț (ULTIMA ORĂ)
IPJ Neamț a transmis o informare de ultimă oră cu privire la un accident rutier. Evenimentul s-a produs în această seară în zona Săbăoani – Traian pe D.N.2 – E.85. Potrivit primelor date, un pieton a fost lovit de un autoturism. Victima s-ar afla în stare de înconștiență.
UPDATE: Din primele informații este un copilaș de 10 ani care se angajase în trecerea străzii pe marcaj pietonal. Încă se aplică proceduri de resuscitare a copilașului.
Informațiile sunt în dinamică. Revenim.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)