Lovit de o creangă în inima pădurii. Misiune dificilă pentru pompierii nemțeni
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/12/smurd-1-1024x683.jpg)
Prin apel la 112, pompierii au fost înștiințați despre faptul că un bărbat de aproximativ 40 de ani a fost lovit în această după-amiază de o creangă într-o pădure din zona Mănăstirii Sihla, pe raza comunei Agapia.
La locul solicitării s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului Târgu Neamț cu un autoturism de serviciu și o ambulanță SMURD. Pompierii au mers prin pădure, pe un drum greu accesibil, aproximativ 3 km și au găsit un bărbat cu traumatisme la nivelul capului, semiconștient.
ISU Neamț
Bărbatul a fost transportat cu ajutorul tărgii lopată până la ambulanță.
La locul solicitării a venit un echipaj de la SAJ care a preluat victima și a transportat-o la UPU Piatra Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)