Minor accidentat
În ziua de 10 august, pe str. Dărmănesti, din Piatra Neamţ, s-a produs un accident rutier din care a rezultat rănirea usoară a unei persoane. În urma primelor verificări efectuate, poliţistii au stabilit că în timp ce O. Claudiu, de 29 de ani, din comuna Săvinesti, conducea un autoturism pe str. Dărmănesti, a surprins si accidentat un minor, în vârstă de 6 ani, din Piatra Neamţ, care s-a angajat în traversarea străzii, în fugă, prin loc nepermis si fără să se asigure. Cercetările sunt continuate de Poliţia municipiului Piatra Neamţ.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)