O moarte violentă, cu câteva ore în urmă, în Gara din Piatra Neamț – Un bărbat a fost strivit de tren
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/11/mort-1.jpg)
În această dimineață, cu doar câteva minute înainte de ora 7:00, un echipaj al Serviciului Județean de Ambulanță Neamț a fost solicitat să intervină de urgență în Gara din Piatra Neamț. Ajunși la fața locului, membrii echipajului au constatat că un bărbat în vârstă de 70 de ani a suferit un grav accident feroviar. Din păcate nu s-a mai putut face nimic pentru a salva viața victimei, fiind declarat decesul.
Vom reveni în scurt timp cu un comunicat oficial din partea IPJ Neamț.
Comunicat oficial SAJ Neamț: 19.11.2021, ora 06:51, Piatra Neamţ – gară, victimă sex masculin, 70 ani, diagnostic: decedat prin accident feroviar; victima a rămas la locul solicitării
UPDATE:
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)