[ACTUALIZARE] Date despre intervenția salvamontiștilor nemțeni din cursul nopții trecute (FOTO)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/11/salvamont.jpg)
În articolul precedent informam despre o intervenție a salvamontiștilor nemțeni în vederea acordării primului ajutor și transportului unei turiste care se afla într-o stare avansată de epuizare în zona Piatra cu Apă – Curmătura Lutul Roșu (articolul AICI – CLICK).
Potrivit ultimelor date, persoana care a solicitat ajutorul face parte dintr-un grup venit de la Bistrița Năsăud cu care urcase ieri la Vf. Toaca. Victima a fost evacuată din munte fiind transportată în zona Izvorul Muntelui, a transmis Salvamont Neamț.
Felicitări echipei de intervenție!
Sursă imagini: Salvamont Neamț
![made in neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2024/07/Sustinem-afacerile-locale-Descopera-produsele-si-serviciile-din-judetul-Neamt-800-x-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)