Intervenție Salvamont în această seară. Unei turiste i se acordă primul ajutor (FOTO)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/11/sav.jpg)
Actiune in derulare:
Salvamont Neamț intervine la această oră în zona Piatra cu Apă – Curmătura Lutul Roșu (masiv Ceahlău) în vederea acordării primului ajutor și transportului unei turiste aflata în stare avansată de epuizare. Persoana care a solicitat ajutorul prin intermediului 112 face parte dintr-un grup venit de la Bistrița Năsăud.
Vom reveni cu detalii.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)