Bunic cu afecțiuni locomotorii, salvat de pompieri în această dimineață (PIATRA NEAMȚ)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/08/pompieri-2.jpg)
În jurul orei 07:53, prin apel la 112, pompierii au fost solicitați să intervină pentru deblocarea unei uși de la un apartament din municipiul Piatra-Neamț.
„La locul solicitării s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului Piatra Neamț cu o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD.
Pompierii, cu ajutorul mijloacelor și procedeelor specifice, au pătruns în apartamentul situat la al treilea etaj într-un bloc de locuințe din strada Obor. În interiorul apartamentului a fost găsit un bărbat de aproximativ 81 de ani (cu afecțiuni locomotorii) căzut în hol. Acesta a primit îngrijiri medicale la locul evenimentului de la echipajul SMURD, refuzând transportul la spital.”, transmite ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)