Scandal monstru într-o familie din Neamț – Un bărbat a fost înjunghiat
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/04/cutit.png)
La data de 7 noiembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Târgu-Neamț au fost sesizați prin apel 112, de către o femeie de 34 de ani, cu privire la faptul că iubitul său a fost agresat, într-un imobil din localitatea Pipirig.
Bărbatul înjunghiat a fost preluat de un echipaj al Serviciului Județean de Ambulanță și transportat la Spitalul Orășenesc Târgu Neamț în vederea acordării îngrijirilor medicale.
„Din cercetări a reieșit că, pe fondul unui conflict spontan, un tânăr de 25 de ani, din Pipirig, folosindu-se de un obiect tăietor-înțepător, ar fi exercitat acte de violență asupra concubinului surorii sale.
În baza probatoriului administrat, tânărul, a fost reținut pentru 24 de ore, fiind cercetat sub aspectul comiterii infracțiunii de lovire sau alte violenţe.
Astăzi, cel în cauză urmează a fi prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Târgu-Neamț, cu propunerea de luare a unei măsuri preventive.”, a transmis purtătorul de cuvânt al IPJ Neamț, sinsp. Ramona Ciofu.
Comunicat oficial SAJ Neamț: 07.11.2021, Stânca – Pipirig, agresiune cu o victimă sex masculin, 36 ani,, diagnostic: plagă înjunghiată hemitorace acut stâng prin agresiune; victima a fost preluată de un echipaj cu asistent medical şi transportată la CPU a Sp. Orăşenesc Tg. Neamţ;
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)