Pe urmele fugarilor: Încă un bărbat din Neamț, urmărit NAȚIONAL, depistat de polițiști
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/11/sef-de-politie-arestat-alba-334568.jpg)
În perioada 21-29 octombrie a.c., polițiștii de investigații și cei de ordine publică au desfășurat, sub coordonarea Serviciului de Investigații Criminale, o amplă acțiune cu scopul localizării, identificării, depistării și încarcerării persoanelor care sunt urmărite la nivel național și internațional, care se sustrag de la executarea pedepselor privative de libertate sau a măsurilor preventive.
„La data de 30 octombrie a.c., în baza informațiilor puse la dispoziție de polițiștii din cadrul Postului de Poliție Tămășeni, polițiștii Biroului de Siguranță Publică și Protecția Călătorilor din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Buzău, au depistat, în municipiul Buzău, un bărbat, de 36 ani, din Tămășeni, urmărit la nivel național, care se sustrăgea de la executarea unei pedepse de 2 ani de închisoare.
Persoana în cauză a fost condusă la Penitenciarul Focșani, în vederea executării pedepsei.”, transmite IPJ Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)