COVID-19: Rata de infectare în Neamț – 8 localități au peste 10 cazuri la mie
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/10/COVID-10-1024x512-1.png)
Instituția Prefectului a comunicat astăzi, 30 octombrie, situația actualizată a numărului de cazuri confirmate pozitiv cu coronavirus în județul Neamț.
La ora redactării acestui articol 23 localități se află în scenariul roșu, iar 8 dintre acestea au peste 10 cazuri la mia de locuitori. Incidența la nivel județean este 6,34 la mie. Informații detaliate în documentul PDF de mai jos:
incidenta-L-30.10.2021![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)