Accident cu victimă – Un șofer din NEAMȚ a sărit cu mașina în șanț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/10/ipj222.jpg)
La data de 28 octombrie 2021, în jurul orei 08:15, un bărbat de 52 de ani, din judeţul Neamţ, în timp ce conducea un autoturism pe D.N.E. 578, în satul Valea Strâmbă spre municipiul Gheorgheni, la un moment dat a părăsit partea carosabilă şi a intrat în şanţul de pe partea dreaptă a drumului.
„În momentul producerii accidentului, din care a rezultat rănirea pasagerului din dreapta faţă, o femeie de 49 de ani, tot din judeţul Neamţ, conducătorul auto nu se afla sub influenţa băuturilor alcoolice.
În cauză s-a întocmit dosar penal, pentru vătămare corporală din culpă.”, transmite IPJ Harghita.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)