(FOTO) Incendiu puternic într-o gospodărie din Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/10/fooof.jpg)
În jurul orei 08:43, prin apel la 112, pompierii au fost înștiințați despre producerea unui incendiu la un depozit pentru furaje dintr-o gospodărie din comuna Agapia.
Pentru localizarea și lichidarea incendiului au intervenit pompierii cu două autospeciale de stingere și o ambulanță SMURD din cadrul Detașamentului Târgu Neamț și voluntari de la SVSU Agapia cu un buldoexcavator.
Forțele de intervenție au stins incendiul, ce urma căruia a ars construcția cu suprafața de aproximativ 50 mp în care erau depozitate 15 tone de plante furajere.
Incendiul s-a produs, cel mai probabil, din cauza unei țigări aruncate la întâmplare.
ISU Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)