O localitate a depășit pragul de 13 la mie – Rata de infectare în NEAMȚ astăzi, 22 octombrie (DOCUMENT)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/10/covid-neamt-1-1.png)
Instituția Prefectului a comunicat astăzi, 22 octombrie, situația actualizată a numărului de cazuri confirmate pozitiv cu coronavirus în județul Neamț. La ora redactării acestui articol 21 localități se află în scenariul roșu. Informații detaliate în documentul de mai jos:
incidenta-L-22.10.2021![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)