Incendiu într-o gospodărie din Piatra Neamț – Un bărbat a suferit arsuri
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/10/butelie.jpg)
Prin apel la 112, în jurul orei 11:57, pompierii din cadrul Detașamentului Piatra Neamț au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o butelie în curtea unei case din Piatra-Neamț.
Pentru localizarea și lichidarea incendiului au intervenit pompierii cu o autospecială de stingere și o ambulanță SMURD.
Un bărbat în vârstă de 52 de ani, ce a încercat să stingă incendiul, a suferit ușoare arsuri la nivelul feței și membrelor superioare. Acesta a primit primul ajutor calificat de la membrii echipajului SMURD, dar a refuzat transportul la spital.
Incendiul s-a produs, cel mai probabil, din cauza aparatului de gătit (aragaz) lăsat nesupravegheat.
ISU Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)