Un elicopter SMURD preia în aceste momente un pacient din Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/09/smurd-1024x678-1.jpg)
Un echipaj de pompieri, cu o autospecială de stingere, din cadrul Detașamentului Roman acționează pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor la aterizarea/decolarea unui elicopter SMURD pe stadionul Moldova din municipiul Roman.
Elicopterul SMURD va transporta un bărbat de 65 de ani la un spital din municipiul Iași, a transmis ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)