O localitate din Neamț a depășit pragul de 12 cazuri la mia de locuitori – Rata de infectare (Document)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/10/prag-covid.jpg)
Instituția Prefectului a comunicat astăzi, 16 octombrie, situația actualizată a numărului de cazuri confirmate pozitiv cu coronavirus în județul Neamț. La ora redactării acestui articol 15 localități se află în scenariul roșu. Informații detaliate în documentul de mai jos:
incidenta-L-16.10.2021![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Spitalul din Piatra Neamț e de mult în colaps? Acum ati văzut, păcat.