O femeie s-a aruncat în Bistrița de pe podul Căprioara. Salvatorii încă nu au găsit-o
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/10/barca.jpg)
În această seară, prin apel la 112, în jurul orei 18:20, pompierii au fost înștiințați despre faptul că o persoană s-ar fi aruncat de pe podul Căprioara, în râul Bistrița, în municipiul Piatra Neamț. Știrea inițială aici – click.
„La locul solicitării s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului Piatra Neamț cu o autospecială complexă pentru intervenție, o barcă și o ambulanță SMURD. Pompierii au căutat atât în mediul acvatic (cu ajutorul bărcii) cât și terestru, pe malurile râului Bistrița o femeie în vârstă de 78 de ani. Misiunea s-a încheiat în jurul orei 19.40, din păcate fără niciun rezultat. Căutările vor fi reluate mâine dimineață.”, a transmis ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)