Situația bolnavilor internați la Spitalul Județean de Urgență din Piatra Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/11/SJU-3-1024x512.png)
Reprezentanții Spitalului Județean de Urgență (SJU) Piatra-Neamț au transmis situația actualizată a pacienților internați în unitatea medicală până vineri, 8 octombrie 2021.
Conform SJU Piatra-Neamț, sunt internați 297 pacienți confirmați pozitiv cu virusul SARS-CoV-2 (97 manifestând forme severe sau critice), alte 17 persoane sunt ventilate mecanic.
Raportari-SJU-Neamt-11.10.2021![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)