DOCUMENT: Se impun noi măsuri în trei localități din NEAMȚ
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/10/restrictii2021-1024x512.png)
Comitetul Județean pentru Situații de Urgență a adoptat astăzi o nouă Hotărâre privind constatarea încadrării în limitele incidenţei cumulate la 14 zile, în vederea punerii în aplicare a măsurilor stabilite prin Hotărârea de Guvern nr. 1090/2021.
Astfel, în comunele: Pângăraţi (8,74), Farcaşa (6,19) şi Dobreni (6,04), se impun noi măsuri pentru prevenirea și combaterea răspândirii coronavirusului începând de mâine, 9 octombrie, ora 8:00.
HCJSU-nr.-99_2021_stabilire-masuri-domeniul-sanatatii-1![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)