Bunic dispărut de mai multe zile, găsit de polițiști sub un pod
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/10/big_WhatsApp-Image-2021-10-06-at-13.00.45.jpeg)
Astăzi, 7 octombrie, în jurul orei 08.00, în urma activităților de căutare desfășurate de polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Dulcești, a fost găsit bărbatul de 92 de ani, din Horia, dispărut la data de 5 octombrie 2021.
Cel în cauză a fost identificat sub un pod din localitatea Ion Creangă, în apropierea unei liziere.
„Din primele verificări efectuate de polițiști a reieșit că, pe perioada dispariției, acesta nu a fost victima vreunei infracțiuni.
Bărbatul a fost preluat de un echipaj medical, fiind transportat la spital pentru investigații suplimentare.”, relatează IPJ Neamț într-un comunicat oficial.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)