Familie intoxicată cu monoxid de carbon: Trei copii și doi adulți au ajuns la spital (NEAMȚ)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/10/foc-1024x576.jpg)
Cinci persoane au ajuns la spital ieri dimineață, în urma unei intoxicații cu monoxid de carbon. Din nefericire printre aceștia se numără și trei copii cu vârste între 4 și 11 ani. Toți cei cinci membri au fost preluați de echipaje ale Serviciului de Ambulanță Județean Neamț și transportați la Compartimentul de Primiri Urgențe a Spitalului Municipal Roman.
Comunicat oficial SAJ Neamț: 04.10.2021, ora 07:47, Secuieni – Roman, 5 victime având diagnosticul de intoxicaţie cu CO:
- pacient sex masculin, 37 ani, diagnostic: intoxicaţie cu CO; pacientul a fost preluat de un echipaj cu asistent medical şi transportat la CPU a Sp. Municipal Roman;
- victimă sex feminin, 32 ani, diagnostic: intoxicaţie cu CO; pacienta a fost preluată de un echipaj cu asistent medical şi transportată la CPU a Sp. Municipal Roman;
- victimă sex feminin, 6 ani, diagnostic: intoxicaţie cu CO; pacienta a fost preluată de un echipaj cu asistent medical şi transportată la CPU a Sp. Municipal Roman;
- victimă sex feminin, 4 ani, diagnostic: intoxicaţie cu CO; pacienta a fost preluată de un echipaj cu asistent medical şi transportată la CPU a Sp. Municipal Roman;
- victimă sex masculin, 11 ani, diagnostic: intoxicaţie cu CO; pacientul a fost preluat de un echipaj cu asistent medical şi transportat la CPU a Sp. Municipal Roman;
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)