UPDATE/FOTO: Parapantist rănit grav pe un deal – Intervine ISU Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/10/iisu-1024x768.jpeg)
Purtătorul de cuvânt al ISU Neamț a transmis un mesaj de ultimă oră cu privire la producerea unui accident cu parapanta pe un deal din localitatea Stefan Cel Mare.
Potrivit primelor informații, bărbatul a suferit o fractură de membru inferior.
În acest moment intervin echipajele din cadrul ISU Neamț. Vom reveni în scurt timp cu detalii.
UPDATE ISU Neamț:
„Prin apel la 112, pompierii au fost înștiințați despre faptul că o persoană a căzut cu parapanta pe un deal din localitatea Ștefan cel Mare.
La locul evenimentului s-au deplasat un echipaj de pompieri cu o autospecială complexă pentru intervenție și un echipaj cu ambulanță de la SAJ.
Ajunși la locul solicitării, pompierii au constatat că un bărbat în vârstă de 51 de ani a căzut cu parapanta și prezena o fractură deschisă la nivelul membrului superior drept.
Victima a fost preluată și transportată cu targa lopată la ambulanța de la SAJ. Aceasta a primit îngrijiri medicale la locul evenimentului de la membrii echipajului de la SAJ, după care a fost transportată la UPU Piatra Neamț.”
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/10/iisu1-1024x768.jpeg)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)