Accident rutier în Neamț: Două mașini s-au tamponat – Un pieton a ajuns la spital
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/04/spital-roman-2-1.jpg)
La data de 23 septembrie a.c., polițiștii Biroului Rutier din cadrul Poliției municipiului Roman au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier.
Din primele cercetări efectuate a reieșit că, în timp ce un bărbat de 47 ani, din Roman, conducea un autoturism pe bulevardul Roman Muşat, a intrat în coliziune cu un autoturism, oprit în fața sa, care acorda prioritate de trecere unui pieton. În urma impactului ultimul autoturism a fost proiectat către înainte accidentând o tânără, în vârstă de 18 ani, care era angajată în traversarea străzii.
În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea tinerei din Botești.
Conducătorii auto a fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.
În cauză, polițiștii continuă cercetările, sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care a avut loc evenimentul rutier.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)