Mesaj RO-ALERT trimis cetățenilor din Bicaz Chei. Urs văzut lângă cariera de piatră
ISU Neamț informează că duminică, 12 septembrie, în jurul orei 00:23, prin apel la 112, a fost semnalată prezența unui urs în localitatea Bicaz Chei, comuna Bicaz Chei (lângă cariera de piatră).
A fost trimis mesaj RO-ALERT cetățenilor din comuna Bicaz Chei.
Dacă sunteți martori ai unor astfel de situaţii, sunați la 112 și nu încercați să interveniți. De asemenea, nu vă apropiați de urşi pentru a-i filma sau fotografia.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)